Psy do towarzystwa – ciekawostki

Psy te to efekt bardzo dużej ingerencji w ich rozwój człowieka. Zostały one stworzone po to aby dotrzymać nam towarzystwa. Z reguły są bardzo ładne oraz miłe. Doskonale odnajdują się w warunkach domowych.

Psy te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz dużą uległością. Dodatkowo bardzo szybko się uczą i są posłuszne. Niektóre z tych psów zamiast sierści posiadają włosy co jest dużą zaletą dla alergików. Ich hodowla nikomu nie powinna sprawić problemów. Psy te nie są agresywne i bardzo łatwo nawiązują kontakt z nowo poznanymi osobami.

Onelabel.pl
Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Niektóre rasy z tego gatunku wymagają systematycznego dbania o ich sierść. Dlatego też czasami konieczne jest udanie się z nimi do fryzjera. Poprawia to zarówno ich walory estetyczne oraz pozwala im na lepsze samopoczucie. Psy te nie są głośne ani wymagające.

Podsumowując psy do towarzystwa przeznaczone są głównie do hodowania w domu. Ze względu na ich przystosowanie do warunków domowych nie są zbytnio odporne na warunki atmosferyczne. Nie lubią także bardzo długich spacerów.